Znani w stylu retro

Wiele artystek, gwiazd i celberytek nawiązuje w swoich strojach do mody retro. Najczęściej są to pojedyncze "wybryki" na gale lub stylizacje dla czasopism i kampanii reklamowych, niestety bardzo rzadko na co dzień, no cóż... Dita Von Teese jest tylko jedna.

Adele

Znakiem rozpoznawczym piosenkarki jest styl retro. Artystka  poprzez mocno podniesione fryzury i wyraziste kreski  konsekwentnie nawiązuje do mody lat 60. Retro wizaż  jest wspaniałym uzupełnieniem klasycznych strojów, które  na mniejsze i większe gale wybiera gwiazda.


 Małgorzata Foremniak

Aktorka  wybiera klasyczne sukienki do kolan, które świetnie wpisują się w stylistykę retro. Koronki i wysoki stan to tylko niektóre z elementów strojów gwiazdy nawiązujace do mody sprzed lat.


Kadry z filmu "Miasto z Morza" (2009 ) z udziałem aktorki, którego akcja dzieje się w latach 20.Zdjęcia z sesji inspirowanej latami 50. dla magazynu "Pani", kwiecień 2013.


Gwen StefaniStyl pin- up przemyca nie tylko na oficjalne okazje, ale także w swoich codziennych strojach. Piosenkarka z burzy platynowych loków, kreski na oku oraz czerwonej szminki zrobiła swoje znaki rozpoznawcze. Wybiera kobiece fasony nawiązujące najczęściej do mody lat 50., ale na większe okazje ubiera się także w stylu lat 20. i 30.   Jej styl, choć nawiązujący do mody retro jest bardzo "zadziorny"-   wynika to  z połączenia zupełnie współczesnych fasonów z wizażem w stylu retro. Modę sprzed lat wplata również do swoich teledysków ( Cool, Sunday Morning).
                        
Justyna Steczkowska

Proste sukienki o długości za kolano to niemal znak rozpoznawczy artystki. Piosenkarka wybiera, również na co dzień, klasyczne fasony podkreślające figurę. Ceni sobie elegancję. Lubi retro wykończenia w postaci lamówek, niewielkich kołnierzyków czy baskinek.  Jej styl jest bardzo kobiecy i szykowny- co nadaje mu nieco retro sznytu.Ada Fijał


W kreacjch Ady Fijał pojawiają się odniesienia do  mody retro. Często wpina we włosy woalki, toczki, fascynatory.  Zwykle jednak uwspółcześnia stroje nowocześniejszymi elementami garderoby. Bardzo często nawiązuje do mody retro przez makijaż i fryzury- victory rolls i fale to niemal jej znaki rozpoznawcze. Obecnie artystka w mniejszym stopniu nawiązuje do mody vintage, niż robiła to na początku swojej kariery.  W 2010 roku Ada Fijał zrealizowała teledysk  w konwencji pin-up do piosenki Hot like Fire z singla o tym samym tytule. Również na pozostałych singlach oraz albumach ( chociażby w Klub Retro, Ninoczka ) artystka nawiązuje poprzez dobór tekstów oraz  odniesienia w warstwie muzycznej do dawnych piosenek, według mnie nie są to jednak nawiązania udane.
Kadry z serialu Czas Honoru,w którym artystka wcieliła się w rolę Heleny Modrzewskej.

 


Małgorzata Socha

Aktorka wybiera klasyczne fasony. Często zakłada  rozkloszowane oraz ołówkowe  sukienki w stylu lat pięćdziesiatych, przez współczesny makijaż oraz fryzury jej wizerunek jest jednak bardzo "dzisiejszy".
Scarlett Johansson

Aktorka znana jest z zamiłowania do stylu retro. Wybiera jednak bardzo klasyczne fasony, często delikatnie unowocześnione.
Johansson w kostiumach z filmów:

"Hitchcock" (2012)
"Czarna Dalia"(2006)

W kostiumie teatralnym.
Aktrka wzięła udział w wielu kampaniach reklamowych, realizowanych w stylu retro,


Kampania Dolce & Gabbana.


Kampania Mango.


Kampania Louis Vuitton, fall/winter 2007/08. a także w sejsach zrealizowanych w tej konwencji.

Inspiracja Marilyn Monroe.

Scarlett Johansson jako 
Lisa Carol Fremont grana w filmie "Okno na podwórze" (1954) przez
Grace Kelly, Vanity Fair, 2008.


Sesja w  stylu lat pięćdziesiątych w "Time Out New York".

Edyta Górniak


W stylu lat pięćdziesiątych. Sukienka autorstwa Violi Piekut.

W sukience G.Kasperskiego w stylu lat trzydziestych.


W  stylu pin-up.


W fryzurze w stylu lat pięćdzieisatych
...i sześćdziesiątych.Strój taneczny z programu "Taniec z gwiazdami"


Na planie teledysku do piosenki " List".

Na planie programu "Jak oni śpiweają"Piosenkarka wzięła udział w sesji retro dla Fashion Magazine (cała sesja w zakładce Retro inspiruje fotografów),


 a także w kamapanii reklamowej, w stylu pin- up, firmy Soraya.Ponadto Górniak w stylistyce retro zrealizowała teledysk do piosenki List.
Zdjęcie piosenkarki, z sesji dla magazynu Gala.2 komentarze:

  1. Uwielbiam styl Edyty ;)
    steffefashion.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny blog!!! Mnóstwo informacji i zdjęć. Bardzo mnie zainspirowała przedstawiona tu moda retro!

    OdpowiedzUsuń